tapety

Moderní interiér bezpochyb kromě správně navrženého dispozičního řešení, uspořádání nábytku, zvolení vhodných barevných kombinací je i o detailu. Právě tento můžete docílit s použitím nejširšího sortimentu tapet a samolepicích fólií.

S výběrem vhodného vzoru nebo motivu to spíše necháme na Vás, nebo na vašem architektovi. S naprostou důvěrou se na nás ovšem můžete obrátit při volbě správného druhu tapety a samolepicí fólie po technickém směru a samozřejmě také jako na zkušené montéry tapetáře.

Tapety dnes mají zelenou a dělí me je do několika skupin podle použití:

  • papírové tapety asi nejběžnější a nejoblíbenější produkt. Dobře zahladí drobné nerevnosti na stěnách, jsou otíratelné. Vyrábějí se jedno a dvouvrstvé s potištěného, raženého a mačkaného papíru
  • vinylové tapety omyvatelné a vysoce odolné provedení tapet. Díky snadné údržbě jsou oblíbené i jako náhrada obkladu v koupelně anebo mezi kuchyňskou deskou a skříňkami.
  • vliesové tapety Vliesové tapety na stěnu patří mezi nejnovější a nejmodernější druh tapety. Název "vliesové tapety" pochází z německého slova "Vlies". Pro výrobu vliesové tapety se používá jednostranně impregnovaný vlákninový materiál, který je tvořen převážně z buničiny a textilních vláken, jež jsou spojeny pojivem. Tím je dosaženo maximální rozměrové stability. Vliesové tapety na zeď se navíc vyznačují vysokou propustností vzduchu a vodních par. Vliesové tapety mají obrovskou výhodu v tom, že lepidlo stačí nanést pouze na stěnu (při lepení vinylových a papírových tapet je nutno natřít jak tapetu, tak i stěnu). Vliesová tapeta na stěnu narozdíl od papírové tapety nepotřebuje žádný čas na provlhčení. Vliesové tapety na zeď představují dokonalost, jednoduchost a snadnou aplikaci zároveň. Vliesové tapety se jednoduše lepí a ještě snadněji se udržují.
  • tapety přetíratelné vysoce inovativní řešení. Jsou to vlastně strukturální vzory. Vše v bílé barvě. Tyto se po nalepení přetírají požadovanou barvou interiéru a vytváření tak iluzi ražené struktury.
  • fototapety dalo by se říct klasika půl století, na výběr máte dnes ovšem až k tisícům motivů krajin, světových památek, fauny a flory celého světa.tapety papírové a vinilové

tapety papírové a vinilové tapety papírové a vinilové tapety papírové a vinilové tapety papírové a vinilové
tapety přetíratelné

přetíratelné tapety ukázka přetíratelné tapety ukázka přetíratelné tapety ukázka přetíratelné tapety ukázka
fototapety

fototapety fototapety fototapety fototapety
kam dál ?
logo parador logo novilon logo magnum logo Quick Step logo topdoors logo sapeli logo forbo

Všechna práva vyhrazena © 2011 Interiéry Konrád s.r.o. | | Kontakt: petr@interierykonrad.cz | počet návštěv 1047098